HAVALİMANLARI GÜVENLİK MEMURLARI  DERNEĞİ
AIRPORTS SECURITY OFFICERS ASSOCIATION


Üyelik Girişi
Basın Yayın Halkla İlişkiler
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 0°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.3582.3674
Euro2.64962.6602

Anasayfa

Strateji Geliştirme Kurulumuz 13 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da dernek merkezinde toplanarak aşağıdaki konu başlıklarını görüşülmüştür. Detaylı bilgi için konu devamına bakınız.
26.01.2015
Sivil Havalimanları Koruma ve Güvenlik Memurları Derneği Türk Sivil Havacılık Güvenliğimizin önemli aktörü Sivil Havalimanları Koruma ve Güvenlik Memurları Derneği Başkanı Şinasi Muratoğlu sorularımızı yanıtlandırdı. Yazının tamamını görmek için devama bakınız.
19.01.2015
Derneğimiz Genel Başkanı Sayın Şinasi MURATOĞLU ve Yönetim kurulu üyelerimiz Özel Güvenlik Daire Başkanı Sayın Musa TİYEK' i makamında ziyaret etmişlerdir. Güncenlenmekte olan 5188 sayılı yasayla ilgili teklif ve önerilerimiz hakkında Sayın Musa TİYEK le istişare yapılmış olup çalışmalarımız dosya halinde kendilerine iletilmiştir.Özel Güvenlik Daire Başkanımız Sayın Musa TİYEK in 1997 tarihinden itibaren Özel Güvenlik sektörü ile ilgili çalışmalarıyla bu konuda bilgi ve tecrübesinin güncellenmekte olan 5188 sayılı kanuna yansıyarak güzel bir çalışma ortaya çıkacaktır. Kendilerine bilgi ve birikimini bizlerle paylaştıgı için teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz. İletilen teklif ve önerilerimiz için devama bakınız lütfen.
08.01.2015
Türk Ulaşım-Sen Genel Merkezinden Genel Başkan Sn. Şerafettin DENİZ, Genel Sekrekeri Sn. Gürol TOKER Şube Başkanları Sn Vedat EMRE ve Sn. Mustafa MORKOYUN Derneğimizi ziyarette bulunmuşlardır. Dernek Genel Başkanımız Sn. Şinasi MURATOĞLU tarafından dernek amaç ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapılarak Üyelerimizin talepleri noktasında fikir alışveri yapıldı. Şerafettin bey iş kolumuzda mevcut sorunların topyekun ele alınarak çözülmesi gerektiğini ve bu yerin toplu sözleşme masası olduğunu sorunların çözümünü her neyse masaya bunların yatıralacağını çözümü noktasındada ısrarlı olacaklarını dile getirmişlerdir. Yaptıkları ziyaretden dolayı Türk Ulaşım-Sen Genel Merkezine üyelerimiz adına teşşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz. Taleplerimizle ilgili verilen dosya içeriği için lütfen devama bakınız.
06.01.2015
Derneğimiz TBMM Meclis İdare Amiri Vekilimiz sayın Ömer Faruk ÖZ’ü ziyaret etti. Genel Başkanınız sayın Şinasi MURATOĞLU Derneğimiz amaç ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaparak Güvenlik Görevlilerinin yıpranma ve silah tazminatı çalışmalarında destek olunmasını istemiştir.
02.12.2014
Derneğimiz Yönetinim Kurulu Başkanı Şinasi Mutaoğlu ve yönetim kurulu üyelerimiz Amasya Merzifon, Samsun Çarşamba, Sinop ve Trabzon Havalimanlarını ziyaret etmişlerdir. Başta Havalimanı Mülki İdare Amirleri ve Meydan Müdürlerimiz Dernek Temsilcilerimiz ile beraber ziyaret edilmiş olup sonrasında meslektaşlarınız ile biraraya gelerek toplantı ve bilgi alışverişi yapılmıştır. Üyelerimizle birebir nöbet yerinde ve sosyal ortamlarda havalimanında yaşanan sorunları ile öncelikli çözülmesi gereken genel sorunlar hakkında bilgi görüş ve fikirlerimiz karşılıklı olarak paylaşılmıştır. Derneğimiz bu ziyaretlerle teşkilatlanma çalışmalarına bir ivme kazandırmış olup ayrıca dernek Temsilcilerimizin Havalimanı yerel yöneticileriyle arasındaki iletişimiz bağını güçlendirmiştir.
09.11.2014
Adana Havalimanında görevliyken vefat eden Kor.Güv.gorevlisi Murat Hökkü için Adana Havalimanında Güvenlik Görevlisi arkadaşlarımızın yapmış oldukları yardım kampanyasına destek olmak için ilgili hesap no Türkan Hökkü Ziraat Bnk. Yağ cami şb. iban no TR100001001121262589735001
07.11.2014
Güvenlik görevlisinin 'Özel Güvenlik Görevlisi Olamaz' raporu neticesinde kurum tarafından tesis edilen emeklilik işlemini idare mahkemesinde açılan dava ile yürütmesini durdurmuştu. İstanbul 9. İdare Mahkemesi emeklilik işleminin iptal edilmesine karar vermiştir. Karar metni için konu başlığına tıklayınız. (Mahkeme kararları dosyası emeklilik işleminin durdurulması)
02.11.2014
Adana Havalimanındaki görevli arkadaşlarımıza yapılan saldırılar son zamanlarda sıklaşarak artmış olup kalıcı hasar ve hayati tehlike doğuracak düzeylere ulaşmıştır. Bunun üzerine Adana Valiliği başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarına (İçişleri Bakanlığı, UDH Bakanlığı, SHGM) ve sendikalara ( BTS, TUS, UÇMS) Hukuk Kurulumuz tarafından hazırlanan '' Güvenlik Tedbirleri Hakkında'' konu başlıklı yazılarımızı göndermiş bulunmaktayız. İlgili yazı için konu başlığına tıklayınız.
11.10.2014
24.10.2014
 1