HAVALİMANLARI GÜVENLİK MEMURLARI  DERNEĞİ
AIRPORTS SECURITY OFFICERS ASSOCIATION


Özgür AKDENİZ

Özgür AKDENİZ
ozgurakdeniz10@hotmail.com
DHMİ GÜVENLİK NEREYE…?
19/09/2013

DHMİ GÜVENLİK NEREYE…?

 

   Sevgili dostlar, değerli mesai arkadaşlarım. Herkesin malumu olan bir soruyu sormak, bunun sıcak tutulması,  kamuoyu yaratarak tartışılmasını istedim bugün.

Evet. DHMİ Güvenlik nereye?

   Öncelikle başa dönelim.  Teşkilatın kuruluşundan bu güne yaklaşık 17 yıl geçti. Bu süre içerisinde en son ve en fazla sayıda personel alımı 2001 yılı merkezi sistemle yapıldı. Bu süreden önce de üç dönem değişik tarihlerde Havalimanları ve müştemilatının korunması için personel alımı yapıldı. Tabi birde bazı kapanan Kamu Kuruluşlarından Kurumumuza geçen abilerimiz var aramızda.

   Sevgili meslektaşlarım. Yıllar yılları kovaladı. Bu yolda hastalık nedeniyle ayrılanlarımız oldu, birim değiştirenlerimiz oldu, emekli olanlarımız oldu, istifa edenlerimiz, ölenlerimiz oldu ve geldik bu güne. Ancak şu apaçık ortadaki kalan çoğunluğumuz için hangi planlama yapıldı?  Bu meslek sağlık ve gençlik isteyen her türlü duyu organımızın sağlamlığını isteyen bir meslek dalı. Gelin görün ki maddenin de insanın da bir kanunu var.

Yıpranma kaçınılmaz.

   İşte son 12 yıldır taze kan yeni personel tedarik edilmedi güvenliğe. Ve şu anki personelinde yıllar içerisinde yıpranmışlığı var, hastalığı var çalışma hayatında. (( Apayrı bir yazı konusu olacak 5 yılda bir sağlam ol ya da olma alman gereken sağlık raporu ve işlemi var orası da ayrı bir ironi  )) Bundandır benim sorum. Eldeki mevcut personelimizle ilgili Genel Müdürlüğün bir tasarrufu var mı? Acaba azalaraktan yola devam mı edeceğiz sonuna kadar. Yoksa diğer abilerimiz gibi bir gün buraya kadarmış mı diyecekler. Bu sorunun gündemde kalması, tünelin ucunun aydınlık olması çalışan bizler içinde çok önemli. Çünkü herkeste günü kurtarma telaşı, gelecekte ne olacağız belirsizliği olduğu bilinen bir gerçek. Ayrıca birde bu belirsizliğin yaptığımız işe, aileye yansıması, iş barışı-verimlilik gibi sorunlara da yol açması cabası.

   İşte sevgili meslektaşlarım; yıllar geldi ve geçiyor ama DHMİ Güvenliğinin sonu nereye? Buna cevap aramak ve çözüm bulmak her kademede görevli değerli yöneticilerimize düşüyor.  Saygılarımla.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                       Özgür AKDENİZ

                                                                                                                                                                               Strateji Araştırma ve Geliştirme Bölümü                                          Paylaş | | Yorum Yaz
5908 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

tebrik     23/11/2013 08:28

Allah hayırlı uğurlu eylesin nazardan korusun inşallah
Ender GÜRBÜZ

tşkr     02/11/2013 10:40

yüreğine sağlık özgür kardeşim nede guzel dıle getırmışsın soylenemeyn şeyleri
hüseyin çoban

Güvenlik     27/09/2013 21:26

Özgür kardeşim gibi daha nicelerimiz bu sorunun cevabını düşünüyor. Derneğin bir üyesi olarak bende şöyle düşünüyorum. Derneğimiz artık ağırlığını koymak zorunda.
TURGAY YILDIZ

Yazarın diğer yazıları

YÖNETİM ORGANLARI
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret168222
Site Haritası
DERNEK HAKKINDA
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 23° 13°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.67865.7013
Euro6.56326.5895
TEŞKİLAT ŞEMASI